Wygląd kobiecych dłoni to jej prawdziwa wizytówka. Nie wystarczy zainwestować w piękną biżuterię. Należy również pamiętać o skórze i paznokciach. Regularny manicure jest jedną z najprostszych dróg do schludnej prezencji rąk. Wprowadzenie kilka lat temu rewolucyjnej metody hybrydowej, znacznie ułatwiło kobietom troszczenie się o aparycję dłoni. Teraz każda z nas, w zaciszu własnego domu, może wyczarować niesamowite paznokcie hybrydowe, które utrzymają swoją nienaganną prezencję do 5 tygodni!

Rozwiązania idą naprzód. Rewolucyjna STRONG BASE UV/LED marki Cosmetic Zone pozwala na nadbudowanie paznokcia nawet o 3 milimetry przy użyciu samego produktu! Jest przy tym wytrzymała, elastyczna oraz nie niszczy naturalnej płytki. 

Jak przygotować paznokcie do przedłużania?

Zabieg przedłużania paznokci za pomocą produktu, jakim jest baza do hybrydy, wymaga wcześniejszego przygotowania. Paznokcie powinny zostać opiłowane i zmatowione, a skórki wycięte lub odpowiednio podważone. Następnie każdy z nich musi zostać przetarty cleanerem. Ten zabieg pozwoli na lepszą przyczepność produktu. Dodatkowo można użyć primera, który jest idealny dla trudnych paznokci. Ten zabieg wydłuży żywotność lakieru hybrydowego i zapewni lepszą trwałość. Ważne jest, aby omijać starannie skórki, nakładać małą ilość produktu i odczekać po tej czynności około minuty. 

Przedłużanie paznokci krok po kroku

Kiedy już wszystkie paznokcie są przygotowane, można zacząć kolejny krok, czyli przedłużanie. Produkty i narzędzia, z których należy korzystać to:

  • forma do przedłużania,
  • lampa LED/UV,
  • baza budująca,
  • cleaner,
  • pilnik,
  • drewniany patyczek,
  • waciki bezpyłkowe.

Na wcześniej przygotowane paznokcie nakładamy formę do przedłużania, którą odpowiednio dopasowujemy i przycinamy. Bardzo ważne jest dokładne dociśnięcie szablonu pod płytkę, ponieważ to będzie podstawa do tworzenia szkieletu. Kiedy już jesteśmy pewni, że wszystko jest sztywno założone, nakładamy pierwszą, cienką warstwę bazy, tworząc jednocześnie pędzelkiem pożądany kształt i długość. Jeżeli produkt trochę się rozleje na boki, nadmiar można ściągnąć drewnianym patyczkiem. Utrwalamy całość w lampie LED/UV w zależności od mocy sprzętu: od 30 do 120 sekund. Następnie nanosimy warstwę budującą, formułując krzywą C, tak aby całość wyglądała naturalnie. Utwardzamy w lampie LED 30-60 sekund, a w lampie UV 120 sekund. Pierwszy etap został zakończony. Paznokcie przecieramy wacikiem bezpyłowym, na którym znajduje się cleaner i przechodzimy do finalnego piłowania. Najlepszy będzie pilniczek o gradacji 100/180. Nadajemy płytce pożądany kształt oraz wyrównujemy ewentualne górki i nierówności. Paznokcie są gotowe do nakładania kolorów.

Przedłużanie paznokci może okazać się wspaniałą przygodą, która zabierze kobiece dłonie do krainy wyjątkowego piękna. Produkty dostępne na stronie https://lakieryhybrydowe.pl zapewnią profesjonalne wsparcie każdego kroku manicure hybrydowego, a sama strona okaże się ciekawym miejscem do uzupełniania własnej kolekcji kolorów oraz świecidełek.