W dzisiejszych czasach każda kobieta wie, że należy dbać o bieliznę. Bez odpowiedniej pielęgnacji, nawet najpiękniejszy, najmodniejszy komplet bielizny nie będzie się odpowiednio prezentował. Piękna, delikatna bielizna damska wymaga po prostu dobrego traktowania.

Bardzo ważny jest sposób, w jaki pierzemy bieliznę. Bielizna damska jest wykonana z bardzo delikatnych materiałów, bardzo często zdobiona jest subtelnymi koronkami, wstążeczkami czy innymi dodatkami, nadającymi jej zmysłowego wyglądu. Taka bielizna w kontakcie z pralką może ulec zniszczeniu. Delikatne, cienkie materiały źle znoszą ocieranie się o siebie, a wysoka temperatura może prowadzić do odbarwienia delikatnych tkanin. Suszenie w bębnie pralki bielizny damskiej jest zdecydowanie nie wskazane, a wręcz zabronione. Zdecydowanie bielizna powinna być prana ręcznie, w temperaturze wskazanej na metce od producenta. Zamiast tarcia w pralce, najlepiej wyprać bieliznę w zwykłej misce z ciepłą wodą i płatkami mydlanymi lub płynem do prania ręcznego przeznaczonego do bielizny. Jeżeli już musimy wyprać bieliznę w pralce, wybieramy najłagodniejszy program. Poleca się, aby biustonosze wsadzić do specjalnego woreczka, by nie niszczyć ani ich, ani pralki metalowymi zapinkami.

Po praniu bieliznę należy odpowiednio przechowywać. W sklepach możemy dostać różnego typu organizery do szuflad, które mają specjalne przegródki na staniki i majtki. Staniki wymagają delikatnego przechowywania w możliwie rozłożonej formie, majtkimożemy złożyć na dwie, trzy części i włożyć do małej przegródki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *